Известување за втор круг претседателски избори за Факултетското студентско собрание на Стоматолошки факултет- Скопје – Стоматолошки факултет – Скопје Универзитет ,,Св. Кирил и Методиј'' во Скопје

Се известуваат студентите дека поради идентичен број на гласови за избор на претседател на Факултетското студентско собрание на Стоматолошкиот факултет – Скопје дека на 12.12.2022 година, со почеток од 8:30 часот до 14:00 часот, во училница 1 (стар деканат) ќе се одржи втор круг на избори за претседател.

Кандидати за претседател на Факултетското студентско собрание на Стоматолошкиот факултет – Скопје во вториот круг се:

1. Ана Стојанова

2. Амела Фејзули

Студентите задолжително со себе да поднесат индекс или лична карта за идентификација.