Гостување на проф. д-р Наташа Ставрева, од катедрата за Стоматолошка протетика при Стоматолошкиот факултет во Скопје и студент Сара Димовска, претседател на ФСС-СФа склучениот меморандум за соработка помеѓу Стоматолошкиот факултет – Скопје и Сојузот на здруженијата на пензионерите на Македонија, – Стоматолошки факултет – Скопје Универзитет ,,Св. Кирил и Методиј'' во Скопје

Гостување на проф. д-р Наташа Ставрева, од катедрата за Стоматолошка протетика при Стоматолошкиот факултет во Скопје и студент Сара Димовска, претседател на ФСС-СФ, за склучениот меморандум за соработка помеѓу Стоматолошкиот факултет – Скопје во состав на Универзитетот ,,Св. Кирил и Методиј’’ во Скопје и Сојузот на здруженијата на пензионерите на Македонија преку кој овозможени се бесплатни стоматолошки прегледи и стоматолошки услуги за граѓаните од третото доба, во рамки на практичната настава на студентите.
Заинтересираните пензионери можат да закажат бесплатен стоматолошки преглед на следниот телефонски број: 071/223-320, секој работен ден во период од 8:00 до 14:00 часот.