(Македонски) Известување за неработни денови

Sorry, this entry is only available in Macedonian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Се известуваат студентите запишани по сите студиски програми : доктори по дентална медицина, стручни забни техничари и стручни стоматолошки сестри – орални хигиенолози дека соглано законот за празници на Република Македонија во 2019 година деновите 01 и 07 Јануари 2019 година се неработни денови.

 

 

Служба за студентски прашања